Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on google
Sharing is caring!

קהילת HealthIL בחרה בפתרון של Qmarkets להקמת המרקטפלייס – פלטפורמה לאומית לאתגרים ופתרונות למערכת הבריאות

HealthIL – קהילה הדיגטלית בתחום הבריאות, אחת מהקהילות הבת של המכון הישראלי לחדשנות, שילבה כוחות עם רשות החברות ומשרד הבריאות – על מנת להקים את ה'מרקטפלייס' באמצעות הפלטפורמה לניהול חדשנות של Qmarkets. המרקטפלייס הוא מרחב של קהילת חדשנות פתוחה שמטרתה לעזור לבתי החולים וגופי הבריאות להתמודד עם האתגרים המיידים שמגפת הקורונה מציבה.

 

הסתגלות ל"נורמלי החדש" עם חדשנות יצרתית

המרקטפלייס מהווה למעשה אבולציה של תהליך ניהול הנוכחי של קהילת החדשנות HealthIL, אשר תחילתה, באמצעות תהליך חצי ידני שטיפל בצרכים שהועלו מכל גופי הבריאות בארץ ומולם ניהול הפתרונות שעלו להתמודדות עם הקורונה.  על מנת להתמודד עם הסיכונים חסרי התקדים העומדים בפני ישראל בשנת 2020, הפעילות של HealthIL היתה חייבת לגדול ולעבור שינוי משמעותי. אם בעבר בית חולים היה צריך להתמודד עם הבעיות שלו לבד – דבר שלעיתים היה מביא לפתרון ייחודי עבורו – פלטפורמת המרקטפלייס איפשרה לבתי החולים לשתף הצרכים ולפעול לקבלת פתרון מרכזי לכולם.

?כיצד עובד מנגנון מרקטפלייס לקידום הבריאות

 

המערכת מחולקת ל 2 אזורים, כל אחד עם מענה לתהליכים ייעודים, אחד להעלאת צרכים והשני הצעת פתרונות חדשניים לצרכים בסיוע "חוכמת ההמונים":

    1. איסוף ותעדוף צרכים רפואיים מכלל הארץ:

האיזור הראשון של המערכת הוא לשימוש פנימי ונגיש לגופי בריאות בלבד, המתבקשים להעלות ולהגדיר צרכים יחודיים שהם מתמודדים איתם. בשלב הבא, לאחר העלאת הצרכים, ממומחים מטעם משרד הבריאות, ייבחנו, יתעדפו ויתכללו את הצרכים לאתגרים אשר יועלו באיזור הפתוח של המערכת.

  1. פתרונות של חכמת ההמונים

אזור זה של המערכת, פתוח לגופי צד שלישי מתוך אקוסיסטם הבריאות שבמדינת ישראל – אקוסיסטם הכולל יזמים, סטארטאפים, תאגידים ואקדמיה – אלה הגופים המוזמנים להגיש את הפתרונות שלהם לאתגרים שעלו באיזור הראשון של המערכת. פתרונות אלו אחר כך עוברים הערכה ע"י מומחים ומקבלי החלטות, טרם בחירתם ליישום והטמעה.

הגישה הדו כיוונית מאפשרת לקהילת הבריאות לספק מענה הן לצרכי חירום מיידים והן לאתגרים המצריכים פתרונות ארוכי טווח, זאת באמצעות פלטפורמה ייעודית.

חדשנות בטיפול רפואי בפעולה

 

עד כה, 36 גופי בריאות, 6 סוכנויות ממשלתיות ועוד 134 חברות שלא היו פעילות בקהילת הבריאות עושות שימוש בפלטפורמה. סה"כ 429 פתרונות הועלו לפלטפורמה עבור 65 אתגרים, מה שהוביל ל 83 שיתופי פעולה בין גופי בריאות וספקי פתרונות.

הנושאים של האתגרים שונים אחד מהשני באופן מהותי – החל מבקרה אחר מדדים של חולה, דרך אימוני בריאות מנטלים וכלה בשיטות בדיקה בלתי חודרניות.

אחד הגורמים שתרמו להצלחת היוזמה המשותפת היה ניסיון העבר של Qmarkets עם חברות בתחום הבריאות והרפואה ברחבי העולם. צוות HealthIL בליווי מומחי צוות CSM של Qmarkets הצליחו בהקמת המרקטפלייס להשיג את התפוקה המירבית עבור הקהילה ועבור הפרויקט.

 

 

 

היוזמה של מרקטפלייס הדגישה את השקיפות הקיימת במרחב עבודה משותף בו יזמים קטנים וסטארטאפים יכולים להציג את הפתרונות שלהם לצד תאגידים גדולים, כשכולם תורמים למאמץ הלאומי לנסות ולחזור לשגרה.

 

 

 מניהול משבר בריאותי לחדשנות בנורמלי החדש

"הפצנו קול קורא לקבלת הצעות לבעיות חיטוי והגנה, קיבלנו 54 הצעות. לאחר סינון ובחינה של החברות, בפרק זמן של פחות משבועיים, 4 חברות החלו פיילוט בבתי החולים.“ אמרה יעל אופיר, מנכ"לית HealthIL.  "הפלטפורמה הוכיחה את עצמה בפיילוט ואנו נמשיך ונשתמש בה למנף תחומים נוספים. בשבועות הקרובים נבחן הרלוונטיות שלה לקהילות אקומושן ואגרוטק שאנו מנהלים."

marketplace overview

#קונטרהלקורונה #המרקטפלייסשמחים ונרגשים לשתף אתכם במרקטפלייס- הפלטפורמה לניהול הטמעת הטכנולוגיה במלחמה מול COVID-19 בצורה אפקטיבית וטובה בארגוני הבריאות בארץ. המרקטפלייס בשת"פ של HealthIL (formerly known as BeWell.il) יחד עם משרד הבריאות ו רשות החברות הממשלתיות, מבוסס על פלטפורמת החדשנות Qmarkets - Innovation Managementבמרקטפלייס תוכלו כמה דברים:> כארגון בריאות תוכלו באופן פרטי להעלות צרכים, לדון בהם, לבחון צרכים של ארגונים אחרים ולהצטרף אליהם, ולתעדף את הצרכים השונים. לאחר מכן הצורך מתפרסם והופך לאתגר שכולם יכולים לצפות בו ולהציע מענה.> כחברה טכנולוגית ניתן לבחון מהם האתגרים השונים של ארגוני הבריאות סביב הקורונה ולהציע את הפיתרון שלכם במערכת, לאפשר לארגוני הבריאות ליצור עמכם קשר ולבנות שת"פ יחדיו> כחברי אקוסיסטם כמו חברות שירותים, חממות, אקסלרטורים, משקיעים או חברות ייעוץ שונות- תוכלו לבחון מהם האתגרים הבוערים בתחום ולהציע לחברות הפורטפוליו שלכם לקחת חלק> כתעשייה שלא בבריאות תוכלו לתת מענה לאתגרים נוספים הקיימים היום- ולקחת חלק במאבק בקורונההצטרפות בקליק- https://challenges.healthil.org/Yael Ophir Anker Naama Baor Yoav Fisher Romi Davidor Adir Sommer Adi Heller Jonathan Menuhin משרד הכלכלה והתעשייה ישראל דיגיטלית - Digital Israel רשות החדשנות

Posted by ‎המכון הישראלי לחדשנות - Israel Innovation Institute‎ on Monday, April 20, 2020

"במהלך החודשים האחרונים, היינו שבעי רצון לראות את הדרכים המתוחכמות בהם הלקוחות שלנו השתמשו בפלטפורמה שלנו למנף את ה"אינטליגנציה הקוקלטיבית" כנגד הקורונה"  אמר נעם דנון מנכ"ל ומייסד Qmarkets. כולנו גאים לתרום ולהיות חלק מהיוזמות שיכולות להשפיע על הבריאות ואיכות החיים של כל כך הרבה אזרחים בזמנים קריטים אילו"

יניב אדרי – מתאם תחומי האבטחה והתקשרות ברשות החברות – מסכם ביעילות את הערך המוסף של הפלטפורמה ומדגיש את כל שיתופי הפעולה שהיא מייצגת.

"בפרק זמן קצר הפלטפורמה כבר סייעה לנהלת בתי החולים להבין שיש להם גיבוי, אם עד כה, הם היו מתחילים את היום בידיעה שהם זקוקים לפתרון  אך ללא דרך כיצד להשיג אותו ולהסתפק עם היכולות הקיימות, כעת הם הבינו שיש עוד גופי רפואה עם צרכים דומים לשלהם, ושהפתרונות עבר נמצאו עבורם."

 

אודות HealthIL

HealthIL  (התנהלה בעבר תחת השם BeWell.il) הינה קהילה דיגיטלית לתחום הרפואה ללא מטרות רווח. מדובר במיזם המשותף למרכז הישראלי לחדשנות (NGO), משרד הכלכלה, וישראל דיגיטלית.

המשימה של HealthIL היא להעצים את הפיתוח של הפתרונות פורצי הדרך הנותנים מענה לאתגרים רפואיים ולשלבים ראשונים של תהליכי ניסוי ותהייה המיועדים בסופו של דבר להוביל לפתרונות חדשניים למשתמשי הקצה – הכוללים רופאים, מנהלים, אחיות וחולים. בנוסף, הקהילה ממוקדת מטרה לקדם אפשרוית הטמעה בשילוב ידע מקצועי בסקטור הרפואי.

 

אודות Qmarkets

Qmarkets ידועה כחברת תכנה מובילה בתחום של ניהול רעיונות וחדשנות, המציעה פתרונות המאפשרים לארגונים בכל העולם למנף את חכמת ההמונים. התכנה הנוחה ליישום המסופקת על ידי Qmarkets מתוכננת לעזור ללקוחות לנהל את תהליכי החדשנות מקצה לקצה, בנוסף לאיתור, ניתוח, והטמעה יעילים של רעיונות פורצי דרך.

במשך למעלה מ 10 שנים פיתחה Qmarkets מוניטין של ספקית של אחת מהפתרונות הכי מקיפים לתוכנות של מיצוי חכמת המונים בעולם. החברה הוכרה ע"י חברות הייעוץ מובילות כגון גרטנר, פורסטר, MWD Advisors, Info-tech כספקית פתרון תכנה עם יכולות מתקדמות ללא מתחרים בכל הקשור לגמישות הטכנולוגית והתכנונית עם רשימת לקוחות יוקרתית מהעולם כדוגמת נסטלה, פורד, לופטנזה, AB InBev, Philip Morris International, ברידג'סטון ועוד רבים אחרים.

מוצרי התכנה של Qmarkets מציעים מענה לצרכים מעבר לניהול החדשנות וכוללים גם פתרונות המתמקדים בשיפור תהליכים, שיפור מתמיד, מצוינות תפעולית; חדשנות פתוחה עם לקוחות ושותפים עסקיים; סקאוטינג טכנולוגי לארגונים והזדמנויות של מיזוג ורכישה; ורתימה דיגיטלית של עובדים.

הפתרונות לניהול חדשנות המוצעים על ידי Qmarkets מגיעים עם צד משלים למחויבות להצלחת הלקוח. הדבר בא לידי ביטוי בתצורה של צוות תמיכה גלובאלי של Qmarkets ושימוש באמצעות מתודולוגיות נבחרות (best practices), סדנאות, תרגולים, שרותים מקצועיים ועוד.

למידע פרסומי נוסף אנא צרו קשר:

מר אליוט ווילקינס

מנהל שיווק, Qmarkets

elliott.wilkins@Qmarkets.net

 

 

 

אנו משתמשים ב cookies על מנת שתקבל את חוויות המשתמש הכי טובה ומתאימה לך. המשך הגלישה שלך באתר מהווה הסכמתך לכך. על מנת לשלוט בהעדפות שלך, עיין במדיניות הפרטיות שלנו.

הורידו חינם את הדוח ההשוואתי החדש מבית G2, למערכות ניהול רעיונות וחדשנות – אביב 2020!

עדיין מתלבטים בשאלה – מהי המערכת לניהול חדשנות אשר הכי מתאימה לארגון שלכם? שווה להעיף מבט בדוח השוואתי זה ולגלות מהם הפרמטרים החשובים ביותר שיש לשקול…
הורדו עכשיו!
רק עוד קליק אחד (או שניים)...