תיבת הצעות עובדים

תיבת הצעות עובדים

הרעיון העומד מאחורי תיבת הצעות העובדים הוא פשוט – רעיונות והצעות הם ה”דלק” שמניע את הקדמה בחברה שלך, והם האלמנט החשוב ביותר בהובלת יוזמות המחדשות ומייעלות תהליכים. התיבה מעודדת את העובדים להגיש הצעות ורעיונות שמטרתם לשפר תהליכים ולייעל את ההתמודדות עם אתגרים שונים. באמצעות כך תיבת הצעות עובדים מעניקה הזדמנות לכל דרג בארגון להשפיע ולהשתתף בתהליכי קבלת ההחלטות, ומגבירה את תחושת השילוב שלהם בארגון. זאת הסיבה שתיבות הצעות עובדים נמצאות בשימוש מזה זמן רב ועל ידי חברות וארגונים רבים – התיבה היא הכלי אשר הוכיח את עצמו יותר מכל כמקדם תהליכי חדשנות וייעול. 

לקבל משוב בצורה נכונה

היתרונות ביישום תוכנית להגשת הצעות על ידי העובדים שלך הינם ברורים מאליהם. אולם, אם הדבר מתבצע בצורה לא נכונה השימוש בתיבת הצעות עלול, בסופו של דבר, להביא ליותר נזק מאשר תועלת או ערך ממשי לחברה. במידה ולא מנהלים את התוכנית באמצעות תהליך מובנה וכלי ניהול יעודיים, בעלי הארגון או החברה עלולים לקלוט כמות מידע גדולה מכדי להתמודד עמה, אשר תביא ליצירת צוואר בקבוק בתהליכי ההתייעלות. בנוסף, התנהלות לא שקולה עלולה ליצור רעיונות לא ממוקדים ומחסור באמצעי הערכה וזיהוי שיסייעו לדלות מתוך סל הרעיונות את אלו הטובים והאפקטיביים ביותר. התנהלות לא אחראית ושקופה בפני כל העובדים עלולה אף לגרום לאובדן אמון אצלם בנוגע לכנות ונכונות ההנהלה לפעול עבור טובתם המקצועית והאישית.

למרבה המזל, הפתרון של Qmarkets מסייע לך להפעיל בהצלחה תיבת הצעות העובדים בחברה שלך: באמצעות הפלטפורמה שלנו תוכל לנהל בהצלחה ובאופן מיטבי את הרעיונות המגיעים מעובדיך ובמקביל למנוע את הקשיים העלולים לעלות במסגרת תוכנית התייעלות שכזו.

התיבה מעודדת את העובדים להגיש הצעות ורעיונות שמטרתם לשפר תהליכים ולייעל את ההתמודדות עם אתגרים שונים. באמצעות כך תיבות הצעות עובדים מציעות הזדמנות לכל דרג בארגון להשפיע ולהשתתף בתהליכי קבלת ההחלטות, ומגבירה את תחושת האינטגרציה שלהם.

מתקדמים לדור הבא של תיבת ההצעות

התוכנה של Qmarkets כוללת כל מה שאתה צריך בשביל להריץ תוכנית מובנית ומוצלחת להגשת הצעות עובדים: התוכנה מאפשרת לך לשמור על קשר מתמשך עם העובדים ומכילה כלי ניהול מקיפים וגמישים, תוכניות משולבות הכוללות פרסים ותמריצים לעובדים ותהליכים חכמים וממוקדים “פר-לקוח” בעלי יכולות הערכה וסינון.

הפתרון של Qmarkets מתוכנן כך, שהרעיונות והמשובים שתאסוף מהעובדים יזרמו באפיקי העברת המידע והתהליכים בחברה שלך ויגיעו היישר אל אנשי המפתח הרלוונטיים – אותם אנשים שידעו איך לקחת את הרעיון לשלב הבא.

Gamification

box

תיבת ההצעות הדיגיטלית של Qmarkets – הרבה יותר מעוד תיבת הצעות

תיבת הצעות העובדים החכמה של Qmarkets נועדה עבור העובדים המעוניינים לתרום ולהציע הצעות ורעיונות לייעול האתגרים השונים בארגון. ההצעות שמגיעות מהעובדים יכולות לגעת בכל תחום שהוא: החל מתהליך ההפצה, חווית הלקוח ואפילו עניינים פנים-חברתיים כמו המסיבה השנתית של החברה. היא מאפשרת הגדרה של כללים אוטומטיים ואוטומטיים-למחצה, ניתוב הרעיונות אל בעלי העניין הרלוונטיים בחברה תוך שמירה ופיקוח על תהליך יעיל ככל האפשר. הפלטפורמה מבצעת “משחוק” של תהליך הצעת הרעיונות: היא מעודדת את העובדים ואלו הלוקחים חלק להציע רעיונות, להצביע להצעות הטובות ביותר ולמשתמשים הפעילים ולזכות בנקודות ובתמריצים – כשאת מודל התמריצים בפלטפורמה ניתן להטמיע גם בחברה, ולהעניק פרסים ותמריצים בעלי ערך ממשי למשתמשים אשר זכו במספר ההצבעות הגדול ביותר או עבור הרעיונות המוצלחים ביותר. באמצעות כך תהליך הצעת ההצעות הופך למשחק, אשר מצליח לשלהב את העובדים ולתגמל אותם על עבודה טובה.

יחד עם זאת, הפלטפורמה שלנו אינה מוגבלת לאיסוף רעיונות ומשובים של עובדים ומאפשרת לך לבצע הרבה יותר: היא מאפשרת למשתמשים להצביע ולספק משוב על רעיונות של משתמשים אחרים, והיא בעלת יכולות ניהול המקנות שליטה מלאה על מחזור החיים של כל רעיון. כך מבטיחה המערכת שכל רעיון שעובר באפיקי החברה יעבור הערכה קפדנית על ידי האנשים האחראים לאותו הנושא, עד להכרה ויישום של הרעיונות הטובים ביותר.

התוצאה:

תיבת הצעות עובדים מתוכננת לקפידה, בעלת מחויבות ארגונית המסייעת לקידום מהיר באמצעות תקשורת מתמשכת ורציפה בחברה. לקוחות הענק שלQmarkets  היו עדים להשפעה מובהקת של המערכת על התוצאות העסקיות של הארגון, וכן על הגדלת והגברת המוטיבציה וההתלהבות של העובדים לייעול ושיפור תהליכי חוץ ופנים.

היתרונות של תיבת ההצעות החכמה של Qmarkets

 • ניהול מספר בלתי מוגבל של משתמשים במערכת
 • יצירת מעורבות של העובדים מכל מקום
 • שיפור התהליכים, המוצרים והשירותים של הארגון
 • יישום התהליכים באופן יעיל בכל רחבי החברה
 • הגדלת המעורבות והמוטיבציה של העובדים לפעול ולהשתתף
 • יישום מחזור חיים לרעיונות, כך שיתאים לתהליכי החברה ולצרכיה
 • קבלת דיווחים ומדידות באופן שוטף ומעקב אחר ההחזר על ההשקעה
 • שימוש בטכניקות משחוק עשירות (נקודות תמריץ, לוחות ניקוד, אותות הערכה וכו’)
 • מגוון תרחישי שימוש אפשריים

אילו הצעות ניתן להציע במערכת?

שיפור תהליכים ומערכות

 • שיפור שביעות רצון הלקוחות
 • חיסכון והקטנת עלויות
 • זיהוי מוצרים ושירותים חדשים על מנת ליצור מקורות הכנסה חדשים
 • תהליכים פנים-ארגוניים
 • כל יעד אחר העומד בפני הארגון
Business Innovation Brief