ניהול חדשנות בארגון

לחדשנות תפקיד חיוני בהצלחה ובתהתפתחותו של הארגון. ארגון אינו צריך לשאול את עצמו “מדוע עליי לחדש?” אלא תמיד לשאול “כיצד עליי לחדש?” – תהליך הטמעת תרבות חדשנית אשר דוגלת בהפקת תוצאות ותועלת הוא תהליך אשר תלוי בהרמוניה ובסנכרון בין האנשים והכלים בחברה. בזכות Qmarkets התהליך הזה הופך להיות פשוט מאי פעם.

מה שעומד מאחורי פתרון ניהול החדשנות שלנו היא גישה שיתופית לרעיונות ולתהליכים פורצי דרך, אשר נולדים אצל אלו שמשלבים ניסיון וחשיבה מקורית “מחוץ לקופסא”. אלו יכולים להיות עובדים, לקוחות או לקוחות פוטנציאליים, שותפים או כל גורם אחר בעל עניין בחברה. מחקרים מראים כי למרות שרבים הם האנשים אשר עונים לקריטריונים אלו, ללא מכניזם שמאפשר זאת- בפועל נשארת החדשנות בקרב יחידים ואינה הופכת נחלת כלל הארגון. שכן, בכל ארגון יש חסמים טבעיים כנגד חדשנות- לא כל שכן בארגוני ענק. בין חסמים אלו ניתן למנות: בירוקרטיה ארגונית, פוליטיקה פנימית, ביזור פיסי/גיאוגרפי (אנשים נמצאים במקומות שונים- דבר שמהווה חסם לסיעור מוחות אפקטיבי), ואף גורמים כגון היעדר יידע או אמצעי אשר יאפשרו לטפח חדשנות בקנה מידה ארגוני.

הפלטפורמה מאפשרת לאותם ארגונים להתגבר על כל אותם חסמים ולבצע באופן יעיל ופתוח- איסוף, זיקוק, בחירה וניהול של הרעיונות החדשניים, תחת קטגוריות מובנות אשר מסווגות את הרעיונות בהתאם לצרכם ולאתגרים איתם מתמודדת החברה. בנוסף Qmarkets מאפשרת להגביר את המחויבות של גורמים רלוונטיים לתהליך באמצעות הפיכתם לחלק משמעותי בבניית אסטרטגית החדשנות של הארגון.

באמצעות הפתרון של Qmarkets תוכלו ליישם ולהטמיע את השיטות העיקריות לניהול חדשנות:

הפלטפורמה מאפשרת לאותם ארגונים להתגבר על כל אותם חסמים ולבצע באופן יעיל ופתוח- איסוף, זיקוק, בחירה וניהול של הרעיונות החדשניים, בהתאם לצרכם ולאתגרים איתם מתמודדת החברה.

באמצעות הפתרון של Qmarkets תוכלו ליישם ולהטמיע את השיטות העיקריות לניהול חדשנות:

 • חדשנות משבשת (Disruptive innovation)
 •  חדשנות מצטברת   (Incremental innovation)
 •  חדשנות פתוחה  (Open Innovation)

ניהול חדשנות עם Qmarkets כיצד זה עובד?

הפלטפורמה תנהל עבורכם את מחזור החיים של כל רעיון – מהניצוץ הראשוני ועד להטמעתו בחברה. כל גורם בחברה (או רק קהלים מסויימים- בהתאם לבחירתכם) יכול להשתמש בפלטפורמה של Qmarkets, פלטפורמה שיתופית רבת-עוצמה וידידותית למשתמש, בכדי להציע יוזמות ורעיונות חדשים עבור החברה. המערכת מאפשרת הן העלאת רעיונות בהתאם לקמפיינים ייעודיים אשר ממקדים את המשתמשים בבעיות ואתגרים נבחרים, או העלאת רעיונות אשר אינם משוייכים לקמפיין ספציפי- אך כאלו שהמשתמש מרגיש שיוכלו לתרום משמעותית או להביא לשינוי מהותי בנושא מסויים אשר חשוב לחברה. כארגון תוכלו לבחור האם לפתוח את שתי האפשרויות הנ”ל או רק אחת מהן- הכל בהתאם לצרכי השעה של החברה שלכם.

לאחר העלאת הרעיונות- יוכלו משתמשים אחרים לדרג, להגיב ולהעיר על אותם רעיונות שהוצעו ובכך לסייע לפתח אותם. לאחר סיעור המוחות הראשוני הפלטפורמה מאפשרת למקבלי ההחלטות בחברה, כדוגמת מנהלים או מומחים בכירים (פנימיים או חיצוניים- לבחירתכם), לזהות את הרעיונות הפופולאריים ולהעריך את טיבם ואת יעילותם. אותם מקבלי החלטות משתתפים גם הם בתהליך הפיתוח, בשימוש כלי דירוג מתוחכמים אשר יושמו במיוחד לפלטפורמה של Qmarkets.

מכיוון שהפלטפורמה הינה רספונסיבית וזמינה לשימוש באמצעות כל דפדפן או מכשיר נייד, היא מסייעת לארגון להתגבר על מחסומים של מיקום, אזורי זמן ושפות.

Fully branded platform_Total

הפלטפורמה שלך. החוקים שלך.

אנחנו מבינים כי הארגון שלך משתמש בתהליכים שונים ודרישות שונות, כשלעיתים ניהול התהליכים משתנה גם בין המחלקות או המשרדים בחברה. לכן Qmarkets פיתחה פלטפורמת ניהול רעיונות הניתנת להתאמה וגמישה לצרכים שלך בצורה החלקה והטובה ביותר שתמצא כיום בשוק. במקום להתאים את עצמכם לדרישות התוכנה, אנו מארגנים את התוכנה כך שתתאים במדויק לדרישות ולתהליכי העבודה הספציפיים שלכם!

אנו מציעים 3 גרסאות של פתרונות ניהול רעיונות:

Q-max – ניהול רעיונות שנבנה על פי הצרכים שלכם  

פתרון אידיאלי לניהול רעיונות בחברות בינוניות וגדולות. פתרון זה מאפשר ללקוחותינו ליישם במערכת גם את התהליכים והדרישות התובעניים ביותר בזרימת העבודה שלהם. בסיוע של מומחי המוצר עתירי הניסיון שלנו, תצורת הפלטפורמה נקבעת כך שתתאים לצרכים ולתרבות הארגונית אצלכם. באמצעות מערכת הקצה האחורי (Backend) רבת העוצמה של Qmarkets, ניתן להוסיף בקלות כל כמות נדרשת של תכונות, תהליכים וכלים שבאמצעותם הפתרון יענה על הציפיות והדרישות המדויקות שלכם. Q-max יספק לכם פתרון אמין, המותאם למסגרת לוחות הזמנים ואבני הדרך התובעניים של הפרויקטים שלכם – כל זה עם אפס קידוד או פיתוח מצדכם.

היתרונות של Q-max:

 • מנוע זרימת עבודה (workflow) בעל יכולת לקביעת תצורה מלאה, המגדיר את מחזור החיים המדויק של רעיונות מהקצה אל הקצה
 • דף בית הניתן למיתוג (Branding) והתאמה מלאה (מבנה, ניווט ועיצוב)
 • בקרת הרשאות רבת-עוצמה: – כל משתמש רואה רק את המידע המתאים ורלוונטי עבורו
 • מגוון רחב של כלי הערכה ודירוג
 • טכניקות משחוק (Gamification) עשירות
 • Multi-Tenancy – מציע ליחידות עסקיות את הגמישות של קהילות ייעודיות

Q-flex – להתחיל עם מה שצריך ולגדול יחד עם העסק

Q-flex הוא פתרון מושלם עבור ארגונים הזקוקים לפתרון פשוט ומוכח, שיאפשר להם לאסוף ולנהל את הרעיונות העולים בחברה, כחלק מתהליך ההתפתחות ההדרגתי והגדילה העסקית שלכם.  Q-flexמאפשר לכם להתניע בהדרגה את זרימת החדשנות, על ידי שימוש בתהליך מובנה (Best Practice) לניהול רעיונות אשר פותח תוך התבססות על הניסיון העשיר שלנו בשוק ניהול הרעיונות. המערכת מתוכננת לספק לכם את כל הכלים הדרושים בכדי להשיק ולנהל בהצלחה תהליך הגיית רעיונות מקצה אל קצה, והיא מאפשרת לכם להוסיף בקלות תכונות וכלים נוספים עם הזמן ולפי הצורך.

היתרונות של Q-flex:

 • בחר את הכלים שאתה צריך בכדי להתחיל את תהליך החדשנות אצלך בחברה. הוסף כלים ויישומים נוספים לניהול התהליך כאשר עולה הצורך
 • הפתרון כולל את כל הכלים והמאפיינים הדרושים על מנת לנהל בהצלחה תהליך ניהול רעיונות
 • ניתן לשדרוג בקלות ומוכן מראש לצרכי העתיד

Q-start – פתרון מבוסס תבניות

Q-start הוא פתרון התחלתי עבור חברות המעוניינות לבחון שימוש בפלטפורמת ניהול רעיונות אצלן, לפני המעבר לפתרונות רחבים יותר כגון Q-flex או Q-max. Q-start משתמש בשיטות מיטביות ובתבניות קיימות על מנת לעזור לך לאסוף ולנהל את הרעיונות שיעזרו לך לגדול ולהתפתח. מדובר בגרסה מוכנה לפריסה, אינטואיטיבית אך סטנדרטית, המאפשרת לארגונים לאמץ תהליכים ושיטות עבודה של ניהול רעיונות אשר הוכיחו את יעילותם, והסבו ללקוחותינו הרבים ערך עצום. תהליכים אלו פותחו תוך התבססות על הניסיון העשיר של מומחי החדשנות שלנו בשוק ניהול הרעיונות.

היתרונות של Q-start:

 • פתרון מוכח בשטח, עם יותר מ-80 התקנות בבית עסק ברחבי העולם
 • מוכן להטמעה והפעלה אצלכם בחברה – בתוך שבועיים בלבד
 • מערכת מושלמת לעסקים קטנים ובינוניים
 • ניתן להשתמש ב- Q-start לביצוע “פיילוט”, לפני הטמעה מלאה של אחד מהפתרונות המתקדמים יותר של Qmarkets
Business Innovation Brief