אנרגיה ושירותים

תפקיד החדשנות בחברות אנרגיה ושירותים

ענפי האנרגיה והשירותים (Utilities) מתפתחים במהירות: מגמות שימוש באנרגיה נקייה וחכמה יותר, מגבלות על משאבים ומגבלות סביבתיות, ותפקידו המשתנה של הלקוח – כל הגורמים הללו משנים את מבנה השוק ומשפיעים על המודלים העסקיים של החברות.

אין ויכוח על כך שעל החדשנות למלא תפקיד יסודי בתוכנית העסקית של חברות הפועלות בסקטורים הללו, אם ברצונן לענות על האתגרים והצרכים של המאה ה-21; בין אם מדובר באימוץ טכנולוגיות חדשות, שיפור העמידה בדרישות הרגולטוריות, או עידון ושיפור היעילות התפעולית לאורך שרשרת הערך של החברה.

אין ויכוח על כך שעל החדשנות למלא תפקיד יסודי בתוכנית העסקית של חברות הפועלות בסקטורים הללו, אם ברצונן לענות על האתגרים והצרכים של המאה ה-21

הפתרון של Qmarkets לניהול רעיונות

עם שנים של ניסיון ואינספור פרויקטים בתחומי האנרגיה והשירותים, Qmarkets היא השותפה המושלמת ליישום וביצוע של תהליכי חדשנות מקיפים בארגון שלכם.

הפתרון של Qmarkets לניהול רעיונות מבוסס על הפילוסופיה של אינטליגנציה שיתופית, המאפשרת לעובדים, ללקוחות ולבעלי עניין נוספים לקחת חלק בתהליך החדשנות. לעיתים קרובות, ארגונים מתחומי האנרגיה והשירותים מתאפיינים בסדרי גודל גבוהים ובפיזור של בעלי העניין על פני שטחים נרחבים ונפרדים, מה שגורם לידע להיות מפוזר גם הוא. הפלטפורמה של Qmarkets לניהול רעיונות מאפשרת לך לאחד את כל חלקי החברה לתהליך משותף, תהליך המסוגל לכלול כל מספר של משתמשים, החל במאות ספורות בלבד ועד להיקף של עשרות ואף מאות אלפים.

כל משתמש – בין אם מדובר בעובד, בלקוח, בלקוח פוטנציאלי, בספק או במשקיע – כל אחד יכול לתרום רעיונות לארגון, וכן להגיב, להצביע ולספק משוב על רעיונות שהועלו על ידי משתמשים אחרים. מנהל (אדמיניסטרטור) הפלטפורמה יכול להגדיר בקלות “אתגרים”, תהליכים בהם הוא מאפשר למשתמשים לבצע סיעור מוחות בנושאים שונים. בהתאם לנושא ולצורך, ה”אתגר” עשוי להיות פתוח לכל המשתמשים או רק למחלקות או קבוצות ספציפיות. בנוסף, הפלטפורמה יכולה לשמש גם כ”תיבת הצעות”, מסגרת שבה המשתמשים יכולים להציע רעיונות בכל עת.

 

 

Fully branded platform_Total

img5

ניהול רעיונות מקצה לקצה

הפלטפורמה של Qmarkets מאפשרת לך לנהל את מחזור החיים של רעיונות מקצה לקצה, מיצירה ליישום, תוך וידוא שכל הפונקציות הנדרשות בתוך הארגון ומחוצה לו יהיו מעורבות בשלבים הרלוונטיים. האפשרות שתהליך החדשנות יהיה מובנה וינוהל באופן מקיף היא בעלת ערך רב לכל חברה, ולחברות מתחומי האנרגיה והשירותים במיוחד.

הפלטפורמה של Qmarkets הינה הפתרון היעיל ביותר בשוק כיום. זו הפלטפורמה היחידה המספקת גמישות במהלך העבודה על הרעיונות, עם עשרות אפשרויות המבטיחות כי ניהול הרעיונות יותאם במדויק אל דרישות הארגון.

הפלטפורמה מאפשרת לך להפנות רעיונות ספציפיים אל מומחים בתחומים שונים, ליצור קבוצות עבודה המשתפות את כל קצות הארגון לביצוע הערכות נוספות, או להגדיר ועדת הערכה (Review Committee) אשר תשתמש בכלי דירוג מתקדמים עבור סינון נוסף של רעיונות.

היתרונות של Qmarkets

  • פלטפורמה המבוססת על ניסיון העשיר בתחומי האנרגיה והשירותים
  • הגדרת תהליכי העבודה של הרעיונות והתאמה פרטנית של תצורת הפלטפורמה בסיוע מומחה מצוות מומחי המוצר שלנו
  • פיתוח הארגון שלכם לכדי קהילה מקוונת המסורה לחדשנות
  • וידוא שכל אדם מעורב בשלב של תהליך העבודה בו הוא דרוש
  • תכנון תהליך מקצה לקצה כך שיתאים לדרישות של הארגון
  • השגת מעורבות ומחויבות של עובדים ו/או לקוחות כלפי הארגון
  • ניצול האינטליגנציה השיתופית לגילוי פתרונות יצירתיים עבור אתגרי הארגון
Business Innovation Brief