מנהל משאבי אנוש

אתגר החדשנות של משאבי אנוש

מנהלי משאבי אנוש מתמודדים עם הגורם המשפיע ביותר על תהליך החדשנות: האנשים. הגורם האנושי הוא המקור והיסוד של כל יוזמה חדשנית, אשר יכולה לעסוק לא רק במוצרים או שירותים חדשים אלא ליזום שינוי משמעותי בכל אספקט בארגון: המצאה מחודשת של תהליכים עסקיים, חדירה לשווקים חדשים, יישום טכנולוגיות חדשות, חדשנות בתהליכים ואינטראקציות פנימיות ועוד. כל שינוי אשר עתיד להפוך את הארגון שלכם ליעיל ורווחי יותר הוא חידוש עסקי.

ההצלחה של אותו תהליך חדשני טמונה, לא פעם, ביכולתו של מנהל משאבי האנוש לתכנן, להוביל, לתקשר וליישם הסכמה והטמעה של שינויים ארגוניים. מנהל משאבי האנוש בארגון צריך להיות מעורב בתהליך, ולוודא כי ההנהלה והעובדים יחדיו פתוחים לקבלת והובלת השינויים הצפויים.

מנהל משאבי האנוש בארגון צריך להיות מעורב בתהליך, ולוודא כי ההנהלה והעובדים יחדיו פתוחים לקבלת והובלת השינויים והשיפורים הצפויים.

Qmarkets – להוביל תרבות חדשה של חדשנות

כמנהל משאבי אנוש, עליך לוודא שכל בעלי התפקידים בחברה ירגישו מוערכים – לא משנה איזו משרה או תפקיד הם ממלאים. זאת בכדי שהם יהיו מסוגלים להציע בחופשיות רעיונות ויוזמות חדשות. התוכנה לניהול רעיונות של Qmarkets  מאפשרת לך ליצור את הסביבה המושלמת להטמעת תרבות של חדשנות, על ידי הזמנת כל העובדים להצטרף לקהילה מקוונת המוקדשת להעלאת רעיונות והצעות ולקידום החדשנות בארגון.

באמצעות הפלטפורמה תוכל בקלות לפרסם “אתגרים” הדורשים מענה, ולהזמין עובדים מכל החברה להציע פתרונות עבורם. הטמעה של מערכת ניהול הרעיונות של Qmarkets תאפשר לך לבנות סביבה וירטואלית במקום העבודה, אשר מעודדת התפתחות ופריחה של רעיונות טובים: העובדים המשתמשים בפלטפורמה יכולים לדון ולדרג רעיונות במערכת, להגיב ולסייע להם להתפתח על ידי העלאת נקודות מבט חדשות, ולהסתכל על האתגרים המפורסמים במערכת מהזוויות הייחודיות שלהם.

Idea campaigns_Nestle

Idea evaluation lifecycle2

ניהול רעיונות מקיף מקצה לקצה

תיבת רעיונות “טיפשה” או פיתוחי DIY עונים רק על חלק מהצרכים העסקיים, ומותירים את מנהל משאבי האנוש להתמודד עם “Information Overload” במסגרת פרוייקטים מעין אלו. לכן דרושה מערכת חכמה המאפשרת לנהל את כל המידע המנוהל ותענה על כל הצרכים של העסק. המערכת של Qmarkets מספקת מגוון כלים המאפשרים לך לנהל כל שלב בתהליך החדשנות באופן יעיל ומדויק, המתאים לדרישות ולתרבות הארגונית שלך בצורה הטובה ביותר., Qmarkets מוודאת שהתהליך יהיה אפקטיבי, עוצמתי ומנוטר מקצה לקצה. התוכנה מצוידת במערכת ניהול (Backend) גמישה שתאפשר להתאים את תצורת מחזור החיים של הרעיונות המועלים במערכת על פי הצרכים והדרישות של הארגון שלך, ובנוסף להגדיר מהם השלבים אשר כל רעיון אמור לעבור.

גמישות היא מילת המפתח כשמדובר במציאת פתרונות לאתגרים המועלים בחברה – באמצעות גמישות המערכת תוכל לנטר ולהעריך את הרעיונות, ולהבטיח כי כל הפונקציות הרלוונטיות עבור החברה יהיו מעורבות בתהליך: סקירת הרעיון על ידי ועדת מומחים (פנימיים או חיצוניים), אישורו על ידי גורמים בהנהלה, הערכת הרעיון על ידי מחלקות שונות או על ידי כל פונקציה אחרת הנדרשת לטעמכם. זרימת העבודה במערכת לא רק תשפיע על תהליכי החדשנות בחברה – אלא גם תייעל את השתתפותם של העובדים והמשתמשים. יישומי המשחוק (Gamification) שבמערכת מסייעים לתמרץ את העובדים, יעודדו אותם להשתתף ולהעיר וישמרו אותם מעורבים בתהליך גם בשלביו המאוחרים. האינדיקציות האישיות והמפורטות במערכת של Qmarkets מבטיחות כי כל עובד ירגיש מעורבות אמיתית בתהליכים החשובים בחברה ושדעתו, כמו גם רעיונותיו, יזכו להתייחסות שמגיע להם.

מעורבות בכל שלב בתהליך

למנהלי משאבי אנוש תפקיד עיקרי בהטמעתם של תהליכים שונים בחברה: הם אחראים לכך שחווית העובד תהיה מהנה ומתגמלת, ושהוא יקבל על עצמו את התהליך ואף יפעל על מנת לשפר ולהטיב אותו. לשם כך, מציעה Qmarkets כלים ויישומים שונים, אשר הופכים את השימוש בפלטפורמה לקל, חוויתי והכי חשוב – מהנה:

  • פרסים ותמריצים: התוכנה מספקת פרסים ותמריצים המוענקים על השתתפות ופעילות המשתמשים בתהליכי החדשנות. תמריצים אלו יכולים להיות אף מומרים לפרסים ותגמולים ממשיים מטעם החברה.
  • התרעות בכל צינורות התקשורת: ניתן לשלב התרעות בדוא”ל, ניוזלטרים והודעות בכל שלבי זרימת העבודה. המשתמשים יכולים לשלוט על סוג ותדירות ההודעות שהם מקבלים (אחת ליום, אחת לשעה וכו’).
  • משחוק  (Gamification): במערכת מיושמים טכניקות וכלי משחוק שונים, אשר מעודדים את השתתפות המשתמשים ומשפרים את התוצאות של תהליך החדשנות. הטכניקות מוכחות כמסייעות לפיתוח וייעול של תהליך הצעת הרעיונות, ולהגדלת ההחזר שלכם על ההשקעה (ROI) בערוצי החדשנות.
  • אינטגרציות: Qmarkets תומכת באינטגרציות עם פלטפורמות רבות ומגוונות, אשר הופכות את הגישה אל הפלטפורמה לקלה ופשוטה יותר מאי פעם. ניתן להתממשק עם Qmarkets בכל הפלטפורמות הפופולריות כגון SharePoint, Jive, Yammer, Sales force ועוד.
  • אפליקציה למכשירים ניידים: להרחיב את תהליך החדשנות מעבר לגבולות המשרד. האפליקציה הייעודית שלנו עבור מכשירים ניידים מאפשרת למשתמשים להציע רעיונות, לדרג, להעיר, לשתף, להגיב לרעיונות של משתמשים ולהמשיך את כל הפעולות שלהם במערכת גם כשהם רחוקים מהמחשב המשרדי ובכל רגע נתון.
Business Innovation Brief